1. Úvodní stránka
  2. O mateřské škole

Vítejte na stránkách školky Nad Plovárnou

Kapacita MŠ je 56 dětí a má 2 třídy. V každé třídě je umístěno 28 dětí, které jsou rozdělovány do tříd podle věku. 1. třída - "ŠTĚŇÁTKA"  je třída pro starší děti, tj. od cca 4,5 do 6 let, popřípadě děti s odkladem školní docházky do 7 let. 2. třídu - "KOŤÁTKA"  navštěvují děti od 2 do 4,5 let. Každá třída je vybavena tak, aby odpovídala věkovému složení třídy. Dbáme na ergonomické vybavení třídy a vhodně zvolené didaktické pomůcky a hračky.

 

Charakter budovy

Budova MŠ byla postavena v roce 1978 jako účelová budova pro děti předškolního věku. Budova je dvoupodlažní. V přízemí je umístěna 1.třída Štěňátek a v 1. patře 2. třída Koťátek. Vnitřní interiér - děti mají k dispozici ve třídě hernu, kde jsou umístěny hrací koutky a pracovnu, která slouží pro hru dětí u stolečků, pro práci dětí a pro stolování při podávání jídla. Ke každé třídě přísluší šatna pro děti, umývárna a WC pro děti a sociální zařízení pro zaměstnance. V suterénu budovy má kancelář VŠJ a nachází se zde zázemí MŠ - kuchyň a sklady potravin, prádelna se sušárnou, žehlírna, sklady materiálů a pomůcek a plynová kotelna. Zaměstnanci mají k dispozici vlastní sociální zařízení.

Okolí školy

MŠ se nachází blízko centra města, v klidné části Velkého Meziříčí. Školní zahrada je obklopena z jedné části listnatým parkem nad řekou Balinkou. MŠ nemá v blízkosti frekventovanou silnici a z druhé strany je umístěna v parčíku u činžovních domů. Školní zahrada má členitý terén, který je hodně využíván k sezónním činnostem. Na jednotlivých travnatých podlažích školní zahrady je velká průlezka se skluzavkou, průlezka housenka a svahová skluzavka. Na dalším travnatém podlaží máme trampolínu a chaloupku s tabulí, 2 pískoviště, kolotoč a lezeckou stěnu. Na vyasfaltovaném hřišti si děti mohou jezdit na dětských dopravních prostředcích, jízdních kolech, traktůrcích a koloběžkách. Nedaleko je hřiště a městské koupaliště. V letním období se děti koupou na terase MŠ, kde máme umístěny přenosné bazény.

NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek a budete informovaní o dění v naší školce.

Zřizovatel školy
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru